| Manufacturer Part Number: | 106-680K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 68nH Unshielded Inductor 1A 100 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-680K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-680K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 68nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 47 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 840MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-680K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-680K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-680K is new and unused, you can buy 106-680K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-680K.
| 2040.0819 | FUSE BOARD MOUNT 2.5A 250VAC RAD | 2040.0819.pdf | |
| MXL5KP110CAE3 | TVS DIODE 110VWM 177VC CASE5A | MXL5KP110CAE3.pdf | |
| ASHK5-32.768KHZ-LT | 32.768kHz CMOS XO (Standard) Oscillator Surface Mount 1.5V 1µA Enable/Disable | ASHK5-32.768KHZ-LT.pdf | |
| 9LP525BG-2LFT | IC PC MAIN CLOCK CK505 56-TSSOP | 9LP525BG-2LFT.pdf | |
| 25AA160B-I/P | IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8DIP | 25AA160B-I/P.pdf | |
| MT28F320J3RG-11 ET TR | IC FLASH 32MBIT 110NS 56TSOP | MT28F320J3RG-11 ET TR.pdf | |
| SI88242ED-IS | General Purpose Digital Isolator 5000Vrms 4 Channel 100Mbps 40kV/µs CMTI 20-SOIC (0.295", 7.50mm Width) | SI88242ED-IS.pdf | |
| FLP5-10.0 | Light Pipe Single Clear Flexible 10" (254mm) Round with Flat Top, 7mm | FLP5-10.0.pdf | |
| SI890XPWR-KIT | Si8900, Si8901, Si8902 - Power Management, Current, Temperature, Voltage Monitor Evaluation Board | SI890XPWR-KIT.pdf | |
| M22-2412146 | 42 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Tin | M22-2412146.pdf | |
| DF3D-11P-2H(20) | 11 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount, Right Angle Tin | DF3D-11P-2H(20).pdf | |
| EL3M692B00 | 23 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | EL3M692B00.pdf | |
| Y11721K34000Q0R | RES SMD 1.34K OHM 1/10W 0805 | Y11721K34000Q0R.pdf | |
| Y0006V0010BT9L | RES NTWRK 2 RES MULT OHM RADIAL | Y0006V0010BT9L.pdf |