| Manufacturer Part Number: | 106-470K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47nH Unshielded Inductor 1.1A 80 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-470K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-470K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 47nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.1A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 80 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 47 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 900MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-470K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-470K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-470K is new and unused, you can buy 106-470K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-470K.
| C340C105KAR5TA | 1µF 250V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.400" L x 0.270" W (10.16mm x 6.85mm) | C340C105KAR5TA.pdf | |
| VJ0603D471JXXAR | 470pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D471JXXAR.pdf | |
| VJ0402D0R8BLXAJ | 0.80pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.040" L x 0.020" W (1.02mm x 0.51mm) | VJ0402D0R8BLXAJ.pdf | |
| 7M50072001 | 50MHz ±7ppm Crystal 9pF -40°C ~ 105°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 7M50072001.pdf | |
| AN77L08 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 8V 100mA TO-92-3 | AN77L08.pdf | |
| EAAY03QLA4-RYA0 | LED Circuit Board Indicator 4 High Green, Red (x 4) Diffused, White 2V Green, 2V Red 60mA Green, 60mA Red Round with Domed Top, 3mm, T-1 | EAAY03QLA4-RYA0.pdf | |
| V300C5C100BF2 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 100W | V300C5C100BF2.pdf | |
| MS3102R12S-1S | 2 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Silver | MS3102R12S-1S.pdf | |
| KJB6T13F98SE | 10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | KJB6T13F98SE.pdf | |
| FN9280-4-06 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades - Module IEC 320-C14 Panel Mount, Flange | FN9280-4-06.pdf | |
| 20020316-H064B01LF | 6 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | 20020316-H064B01LF.pdf | |
| 9T04021A3651CAHF3 | RES SMD 3.65K OHM 1/16W 0402 | 9T04021A3651CAHF3.pdf |