| Manufacturer Part Number: | 106-390K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39nH Unshielded Inductor 1.2A 70 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-390K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-390K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 39nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 70 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 47 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-390K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-390K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-390K is new and unused, you can buy 106-390K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-390K.
| C941U821KZYDBA7317 | 820pF 440VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.433" Dia (11.00mm) | C941U821KZYDBA7317.pdf | |
| UPL111-23736-5 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | UPL111-23736-5.pdf | |
| AMC08DTKH-S328 | CONN EDGECARD 16POS .100" | AMC08DTKH-S328.pdf | |
| RS3GHE3/57T | Diode Standard 400V 3A Surface Mount DO-214AB, (SMC) | RS3GHE3/57T.pdf | |
| MSP430I2030TPWR | MSP430I2xx Microcontroller IC 16-Bit 16.384Mhz 16KB (16K x 8) FLASH 28-TSSOP | MSP430I2030TPWR.pdf | |
| MAX3710ETG+T | Limiting Amplifier IC BOSA, GPON/EPON ONU 24-TQFN (4x4) | MAX3710ETG+T.pdf | |
| VE-21P-EU-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W | VE-21P-EU-F3.pdf | |
| 357-072-526-204 | CARDEDGE 72POS DL .156 BLK LOPRO | 357-072-526-204.pdf | |
| 10-350611-14M | ER 19C 19#16 PIN PLUG | 10-350611-14M.pdf | |
| 97-3108A28-19SY-417-940 | AB 10C 6#16, 4#12 SKT PLUG | 97-3108A28-19SY-417-940.pdf | |
| L17TF3711102 | 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole Press-Fit | L17TF3711102.pdf | |
| 197-078-213L031 | 78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | 197-078-213L031.pdf | |
| 0395316004 | 4 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 0395316004.pdf | |
| MMB02070C1691FB700 | RES SMD 1.69K OHM 1% 1W 0207 | MMB02070C1691FB700.pdf | |
| PHP00805H7150BBT1 | RES SMD 715 OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805H7150BBT1.pdf |