| Manufacturer Part Number: | 106-332K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3µH Unshielded Inductor 225mA 1.8 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-332K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-332K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 3.3µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 225mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 42 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 75MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-332K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-332K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-332K is new and unused, you can buy 106-332K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-332K.
| BFC233627474 | 0.47µF Film Capacitor 310V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm) | BFC233627474.pdf | |
| CELHPK11-1REC5-35268-150 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | CELHPK11-1REC5-35268-150.pdf | |
| SMD1206P150TFA | FUSE RESETTABLE 1.5A 6V 1206 | SMD1206P150TFA.pdf | |
| ECC17DCSN | CONN EDGECARD 34POS DIP .100 SLD | ECC17DCSN.pdf | |
| R5F72167ADFA#V1 | SH2A-FPU SuperH® SH7216 Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 1MB (1M x 8) FLASH | R5F72167ADFA#V1.pdf | |
| CLVTH32374IGKEREP | IC D-TYPE POS TRG QUAD 96LFBGA | CLVTH32374IGKEREP.pdf | |
| REC3-4805SRWZ/H/B/M/SMD | CONV DC/DC 3W 18-72VIN 05VOUT | REC3-4805SRWZ/H/B/M/SMD.pdf | |
| ERJ-3EKF3830V | RES SMD 383 OHM 1% 1/10W 0603 | ERJ-3EKF3830V.pdf | |
| DDMAMF78SNM | 78 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector, Panel Mount Crimp | DDMAMF78SNM.pdf | |
| 71609-409LF | 18 Position Receptacle Connector Tin 0.100" (2.54mm) Surface Mount, Right Angle | 71609-409LF.pdf | |
| CPF0805B825RE1 | RES SMD 825 OHM 0.1% 1/10W 0805 | CPF0805B825RE1.pdf | |
| TNPW201063R4BETF | RES SMD 63.4 OHM 0.1% 0.4W 2010 | TNPW201063R4BETF.pdf | |
| RG2012P-4870-B-T1 | RES SMD 487 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RG2012P-4870-B-T1.pdf | |
| RLR07C5110FRR36 | RES 511 OHM 1% 1/4W AXIAL | RLR07C5110FRR36.pdf |