| Manufacturer Part Number: | 106-270K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 27nH Unshielded Inductor 1.2A 70 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-270K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-270K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 27nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 70 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.2GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-270K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-270K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-270K is new and unused, you can buy 106-270K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-270K.
| VJ0603D4R7DXCAP | 4.7pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D4R7DXCAP.pdf | |
| TPCR476M003R1500 | 47µF Molded Tantalum Capacitors 3V 0805 (2012 Metric) 1.5 Ohm 0.079" L x 0.053" W (2.00mm x 1.35mm) | TPCR476M003R1500.pdf | |
| TH3D336M016D0600 | 33µF Molded Tantalum Capacitors 16V 2917 (7343 Metric) 600 mOhm 0.287" L x 0.169" W (7.30mm x 4.30mm) | TH3D336M016D0600.pdf | |
| 10104997-A0C-60B | XCEDE 6PVH 6COL LEFT WK | 10104997-A0C-60B.pdf | |
| EBM12DTMT-S189 | CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD | EBM12DTMT-S189.pdf | |
| 0190990016 | Red 10 Stud Spade Terminal Connector Crimp 18-22 AWG | 0190990016.pdf | |
| LT3798EMSE#TRPBF | PFC IC Critical Conduction (CRM), Discontinuous Conduction (DCM) 500Hz ~ 150KHz 16-MSOP-EP | LT3798EMSE#TRPBF.pdf | |
| VI-26L-CU | CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W | VI-26L-CU.pdf | |
| IVS1-5U0-5U0-60-A | IVS CONFIGURABLE POWER SUPPLY | IVS1-5U0-5U0-60-A.pdf | |
| DTS050250SUDC-P5/RP | 5V 13W AC/DC External Desktop (Class II) Adapter Cord Input | DTS050250SUDC-P5/RP.pdf | |
| ASSR-1219-501E | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) 6-SMD (0.300", 7.62mm) | ASSR-1219-501E.pdf | |
| TX54AB00-3208H | Olive Drab Connector Backshell, Heat Shrink Adapter 2-18 UNS 32 | TX54AB00-3208H.pdf | |
| M55342H09B82E5RT0 | RES SMD 82.5K OHM 1% 1W 2512 | M55342H09B82E5RT0.pdf | |
| RGH1608-2C-P-471-B | RES SMD 470 OHM 0.1% 1/6W 0603 | RGH1608-2C-P-471-B.pdf |