| Manufacturer Part Number: | 106-223K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22µH Unshielded Inductor 110mA 7.5 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-223K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-223K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 22µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 110mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 7.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 32 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 19MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-223K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-223K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-223K is new and unused, you can buy 106-223K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-223K.
| 6766029-1 | CONN,SKT,75AMP MIDDLE DWR | 6766029-1.pdf | |
| GCC28DCMI-S288 | CONN EDGECARD 56POS .100 EXTEND | GCC28DCMI-S288.pdf | |
| TZX3V3B-TR | Zener Diode 3.3V 500mW Through Hole DO-35 | TZX3V3B-TR.pdf | |
| 77F150K-TR-RC | 15µH Unshielded Wirewound Inductor 460mA 750 mOhm Max Axial | 77F150K-TR-RC.pdf | |
| SN74CBT3384APW | Bus Switch 5 x 1:1 24-TSSOP | SN74CBT3384APW.pdf | |
| EMC49DRTS-S93 | CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD | EMC49DRTS-S93.pdf | |
| CN0967C24A57SNY040 | 26500 57C 2#12 55#20 S RECP AN | CN0967C24A57SNY040.pdf | |
| TV06RW-13-4AD | TV 4C 4#16 PIN PLUG | TV06RW-13-4AD.pdf | |
| 65496-154LF | 50 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold, GXT™ | 65496-154LF.pdf | |
| 36-3553-11 | CONN IC DIP SOCKET ZIF 36POS GLD | 36-3553-11.pdf | |
| CRCW2512953KFKTG | RES SMD 953K OHM 1% 1W 2512 | CRCW2512953KFKTG.pdf | |
| MCU08050D6342BP100 | RES SMD 63.4K OHM 0.1% 1/8W 0805 | MCU08050D6342BP100.pdf | |
| RNF18FTD9R76 | RES 9.76 OHM 1/8W 1% AXIAL | RNF18FTD9R76.pdf |