| Manufacturer Part Number: | 106-222K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Inductor 250mA 1.5 Ohm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-222K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-222K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 250mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 38 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 85MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-222K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-222K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-222K is new and unused, you can buy 106-222K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-222K.
| EBC24DKDI | CONN EDGECARD 48POS .100" | EBC24DKDI.pdf | |
| TDC1000PW | IC AFE ULTRA SENSING 28TSSOP | TDC1000PW.pdf | |
| MAX6865UK35D3L+T | Supervisor Push-Pull, Totem Pole 1 Channel SOT-23-5 | MAX6865UK35D3L+T.pdf | |
| SI7661CSA+T | Charge Pump Switching Regulator IC Positive or Negative Fixed -Vin, 2Vin 1 Output 20mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | SI7661CSA+T.pdf | |
| LUW CQ7P-LQLR-6P7R-1 | LED Lighting OSLON SSL® 80 White 3.2V 350mA 80° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | LUW CQ7P-LQLR-6P7R-1.pdf | |
| VI-26X-MV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W | VI-26X-MV-F1.pdf | |
| 2M804-001-06M10-201S | M804 6C 4#23 2#12 SKT PLUG OM | 2M804-001-06M10-201S.pdf | |
| CTVPS00RF-25-24B | CTV 24C 12#16 12#12 SKT RECP | CTVPS00RF-25-24B.pdf | |
| 2-5747706-0 | 9 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole Solder | 2-5747706-0.pdf | |
| 76385-307LF | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold, GXT™ | 76385-307LF.pdf | |
| 1748714 | 3 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (2 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 1748714.pdf | |
| 5431547 | 19 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 5431547.pdf | |
| TB24216000J0G | 24 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.200" (5.08mm) Through Hole | TB24216000J0G.pdf |