| Manufacturer Part Number: | 106-220K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22nH Unshielded Inductor 1.2A 70 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 106-220K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-106-220K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 106 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 22nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.2A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 70 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.3GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.155" L x 0.110" W (3.94mm x 2.79mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.075" (1.91mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 106-220K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
106-220K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 106-220K is new and unused, you can buy 106-220K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 106-220K.
| SIT3808AI-D2-33EG-49.152000Y | OSC XO 3.3V 49.152MHZ OE | SIT3808AI-D2-33EG-49.152000Y.pdf | |
| HCS370-I/SL | Code Hopping Encoder IC Remote Secure Access, Keyless Entry 14-SOIC | HCS370-I/SL.pdf | |
| VI-2WT-EW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VI-2WT-EW-F4.pdf | |
| LM4668LDBD | LM4668 Boomer® 1-Channel (Mono) Output Class D Audio Amplifier Evaluation Board | LM4668LDBD.pdf | |
| DAC7731EVM | DAC7731 16 Bit Digital to Analog Converter (DAC) Evaluation Board | DAC7731EVM.pdf | |
| DTS24F23-21PE | 21 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | DTS24F23-21PE.pdf | |
| CTVP00RW-25-24SC | 24 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CTVP00RW-25-24SC.pdf | |
| HS21P-8(71) | 8 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Nickel | HS21P-8(71).pdf | |
| CN1020A10A05PNY040 | 26500 5C 5#20 P BY PLUG AN LC | CN1020A10A05PNY040.pdf | |
| 1679414 | Male Insert 4 Position Screw | 1679414.pdf | |
| 310-83-158-41-001101 | 58 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 310-83-158-41-001101.pdf | |
| 1969535 | 2 Position Terminal Block Header, Female Sockets 0.400" (10.16mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1969535.pdf | |
| CRCW12108R20JNTA | RES SMD 8.2 OHM 5% 1/2W 1210 | CRCW12108R20JNTA.pdf | |
| RT0603BRE07133KL | RES SMD 133K OHM 0.1% 1/10W 0603 | RT0603BRE07133KL.pdf | |
| CRCW25121K07FKTG | RES SMD 1.07K OHM 1% 1W 2512 | CRCW25121K07FKTG.pdf |