| Manufacturer Part Number: | 1008R-392K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.9µH Unshielded Inductor 354mA 1.2 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-392K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-392K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 3.9µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 354mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 1.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 57MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.085" (2.16mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-392K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-392K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-392K is new and unused, you can buy 1008R-392K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-392K.
| UBT1J331MHD1TO | 330µF 63V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 125°C | UBT1J331MHD1TO.pdf | |
| TA45-ABTBL070A4-AZM03 | CIR BRKR THRM 7A 240VAC 60VDC | TA45-ABTBL070A4-AZM03.pdf | |
| MMH23-007 | CONN RACK/PANEL 7POS 5A | MMH23-007.pdf | |
| ABC13DRSN-S328 | CONN EDGECARD 26POS .100" | ABC13DRSN-S328.pdf | |
| S0603-101NH1 | 100nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 610 mOhm Max 0603 (1608 Metric) | S0603-101NH1.pdf | |
| 8N3DV85KC-0052CDI | VCXO IC 425MHz, 212.5MHz 6-CLCC | 8N3DV85KC-0052CDI.pdf | |
| LFE3-150EA-6FN672ITW | IC FPGA 380 I/O 672FBGA | LFE3-150EA-6FN672ITW.pdf | |
| RT0402DRE0713R7L | RES SMD 13.7 OHM 0.5% 1/16W 0402 | RT0402DRE0713R7L.pdf | |
| PC06E-8-2S(300) | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup | PC06E-8-2S(300).pdf | |
| KJB6T23W35PNL | 100 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | KJB6T23W35PNL.pdf | |
| 0444761112 | CONN TERM FEMALE 18-20AWG TIN | 0444761112.pdf | |
| CRCW080562K0FKTB | RES SMD 62K OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW080562K0FKTB.pdf | |
| RG1005N-4751-B-T1 | RES SMD 4.75KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-4751-B-T1.pdf | |
| RN70D4991FRE6 | RES 4.99K OHM 3/4W 1% AXIAL | RN70D4991FRE6.pdf | |
| RNC55H1692FRRSL | RES 16.9K OHM 1/8W 1% AXIAL | RNC55H1692FRRSL.pdf |