| Manufacturer Part Number: | 1008R-333K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 135mA 8 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-333K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-333K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 135mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.085" (2.16mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-333K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-333K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-333K is new and unused, you can buy 1008R-333K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-333K.
| MAL214699705E3 | 68µF 80V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 2000 Hrs @ 125°C | MAL214699705E3.pdf | |
| 604D301F050GJ7 | 300µF 50V Aluminum Capacitors Axial, Can - 4 Leads | 604D301F050GJ7.pdf | |
| C0603X6S1A154K030BC | 0.15µF 10V Ceramic Capacitor X6S 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | C0603X6S1A154K030BC.pdf | |
| VJ0603D111GLXAJ | 110pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D111GLXAJ.pdf | |
| 09791966903 | DIN-SIGNAL RHE11 096MS-4,0C1-2 | 09791966903.pdf | |
| ABM8-16.384MHZ-10-1-U-T | 16.384MHz ±10ppm Crystal 10pF 70 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | ABM8-16.384MHZ-10-1-U-T.pdf | |
| ECX-L25BN-622.080 | OSC 622.08MHZ 2.5V LVDS SMD | ECX-L25BN-622.080.pdf | |
| KBP208 | DIODE BRIDGE 800V 2A KBP | KBP208.pdf | |
| 8N4QV01EG-1075CDI | VCXO IC 150MHz, 75MHz, 150MHz, 75MHz 10-CLCC | 8N4QV01EG-1075CDI.pdf | |
| TPS2020DRG4 | IC .3A PWR DIST SWITCH 8-SOIC | TPS2020DRG4.pdf | |
| XHP35A-00-0000-0D0HD20E3 | LED Lighting Xlamp® XHP35 White, Cool 5000K 11.3V 350mA 125° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XHP35A-00-0000-0D0HD20E3.pdf | |
| VE-210-IU-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W | VE-210-IU-F1.pdf | |
| ERA-2AEB5232X | RES SMD 52.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 | ERA-2AEB5232X.pdf | |
| RG1608P-363-W-T5 | RES SMD 36K OHM 0.05% 1/10W 0603 | RG1608P-363-W-T5.pdf |