| Manufacturer Part Number: | 1008R-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33nH Unshielded Inductor 1.105A 100 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 33nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.105A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.45GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-330K is new and unused, you can buy 1008R-330K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-330K.
| UCZ1H821MNQ1MS | 820µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can - SMD 78 mOhm @ 100kHz 3500 Hrs @ 125°C | UCZ1H821MNQ1MS.pdf | |
| M39006/09-8514 | 150µF Hermetically Sealed Tantalum Capacitors 30V Axial 0.406" Dia x 0.828" L (10.31mm x 21.03mm) | M39006/09-8514.pdf | |
| MURB1620CTG | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 200V 8A Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | MURB1620CTG.pdf | |
| RK7002AT116 | MOSFET N-CH 60V 300MA SOT-23 | RK7002AT116.pdf | |
| SN74HC04DBRE4 | Inverter IC 6 Channel 14-SSOP | SN74HC04DBRE4.pdf | |
| PI3VT3245-AQE | Bus Switch 8 x 1:1 20-QSOP | PI3VT3245-AQE.pdf | |
| MAX628ESA | IC DVR DUAL-POWER MOSFET 8-SOIC | MAX628ESA.pdf | |
| VE-B4D-MY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W | VE-B4D-MY-F1.pdf | |
| CA02E32-17SBF80 | 4 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA02E32-17SBF80.pdf | |
| 97-3108B32-17PW | AB 4C 4#4 PIN PLUG | 97-3108B32-17PW.pdf | |
| D38999/20MG39PA-LC | CONN HSG RCPT FLANGE 39POS PIN | D38999/20MG39PA-LC.pdf | |
| 2-640454-4 | 24 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 2-640454-4.pdf | |
| RT0805BRC0744R2L | RES SMD 44.2 OHM 0.1% 1/8W 0805 | RT0805BRC0744R2L.pdf | |
| RG1005N-1692-B-T5 | RES SMD 16.9KOHM 0.1% 1/16W 0402 | RG1005N-1692-B-T5.pdf |