| Manufacturer Part Number: | 1008R-221K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 11010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220nH Unshielded Inductor 1.055A 135 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | 1008R Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.055A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 135 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 450MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-221K is new and unused, you can buy 1008R-221K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-221K.
| K561K15C0GF5TL2 | 560pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Radial 0.157" L x 0.098" W (4.00mm x 2.50mm) | K561K15C0GF5TL2.pdf | |
| BFC237663104 | 0.1µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.220" L x 0.433" W (31.00mm x 11.00mm) | BFC237663104.pdf | |
| 416F26022CTT | 26MHz ±20ppm Crystal 6pF 200 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 416F26022CTT.pdf | |
| 8N4SV75KC-0109CDI8 | VCXO IC 156.25MHz 6-CLCC | 8N4SV75KC-0109CDI8.pdf | |
| S9S08SG8E2VTJR | S08 S08 Microcontroller IC 8-Bit 40MHz 8KB (8K x 8) FLASH 20-TSSOP | S9S08SG8E2VTJR.pdf | |
| AT88CK109BK8 | ATSHA204 CryptoAuthentication™ Daughter Board | AT88CK109BK8.pdf | |
| PT06SE-14-12S | 12 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | PT06SE-14-12S.pdf | |
| 97-3106A22-23S-417 | AB 8C 8#12 SKT PLUG | 97-3106A22-23S-417.pdf | |
| 10-74728-21P | 37 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | 10-74728-21P.pdf | |
| 3-1108756-1 | CONN SOCKET 11AWG SILVER | 3-1108756-1.pdf | |
| A-TB750-TJ04 | 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.295" (7.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | A-TB750-TJ04.pdf | |
| OSTVL20B151 | 20 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.098" (2.50mm) 90°, Right Angle Through Hole | OSTVL20B151.pdf | |
| RCL12185R23FKEK | RES SMD 5.23 OHM 1W 1812 WIDE | RCL12185R23FKEK.pdf |