| Manufacturer Part Number: | 1008R-220K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 10510 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 22nH Unshielded Inductor 1.235A 80 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-220K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-220K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Online Catalog | 1008R Series | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 22nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.235A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 80 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.8GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-220K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-220K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-220K is new and unused, you can buy 1008R-220K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-220K.
| PCV1E221MCL2GS | 220µF 25V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can - SMD 22 mOhm 3000 Hrs @ 105°C | PCV1E221MCL2GS.pdf | |
| ECQ-E10123KF | 0.012µF Film Capacitor 125V 1000V (1kV) Polyester, Metallized Radial 0.610" L x 0.236" W (15.50mm x 6.00mm) | ECQ-E10123KF.pdf | |
| 1-1469492-3 | MOD KEY GUIDE 90DEG VITA46 | 1-1469492-3.pdf | |
| 74HCT4316PW,118 | 4 Circuit IC Switch 1:1 135 Ohm 16-TSSOP | 74HCT4316PW,118.pdf | |
| LTC6820IMS#PBF | Isolated Communications Interface Interface 16-MSOP | LTC6820IMS#PBF.pdf | |
| VE-B5T-CW-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 100W | VE-B5T-CW-F1.pdf | |
| VI-21M-IU-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W | VI-21M-IU-F2.pdf | |
| TVP00RW-15-5SA | 5 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TVP00RW-15-5SA.pdf | |
| FGG.4B.310.CLAD12Z | 10 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | FGG.4B.310.CLAD12Z.pdf | |
| 800-V3-030-40-001101 | 30 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Surface Mount, Right Angle Gold | 800-V3-030-40-001101.pdf | |
| PZC26DAAN | 52 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | PZC26DAAN.pdf | |
| 1942090000 | 5 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.150" (3.81mm) 90°, Right Angle Through Hole | 1942090000.pdf | |
| M55342K12B49D9PBSV | RES SMD 49.9 OHM 1% 1/10W 0603 | M55342K12B49D9PBSV.pdf | |
| RG1608V-1150-B-T1 | RES SMD 115 OHM 0.1% 1/10W 0603 | RG1608V-1150-B-T1.pdf |