| Manufacturer Part Number: | 1008R-153K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15µH Unshielded Inductor 194mA 4 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-153K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-153K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 15µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 194mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 21MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.085" (2.16mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-153K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-153K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-153K is new and unused, you can buy 1008R-153K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-153K.
| MMSZ5244B-G3-18 | Zener Diode 14V 500mW ±5% Surface Mount SOD-123 | MMSZ5244B-G3-18.pdf | |
| BZX84-B15/LF1VL | Zener Diode 15V 250mW ±2% Surface Mount SOT-23 (TO-236AB) | BZX84-B15/LF1VL.pdf | |
| CMKT5078 TR | TRANS ARRAY 50V 50MA SOT363 | CMKT5078 TR.pdf | |
| MT40A1G8WE-083E AAT:B | DDR4 8G 1GX8 FBGA Z01A | MT40A1G8WE-083E AAT:B.pdf | |
| VI-2TK-IV-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W | VI-2TK-IV-F1.pdf | |
| DIP12-1A72-12L | Reed Relay SPST-NO (1 Form A) Through Hole | DIP12-1A72-12L.pdf | |
| RMCF0402FT33K0 | RES SMD 33K OHM 1% 1/16W 0402 | RMCF0402FT33K0.pdf | |
| MS3106F18-11P W/P CAP | ER 5C 5#12 PIN PLUG W/CAP | MS3106F18-11P W/P CAP.pdf | |
| 1-102159-2 | 64 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold-Palladium | 1-102159-2.pdf | |
| EHR-15 | 15 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Natural 0.098" (2.50mm) | EHR-15.pdf | |
| 2-796637-1 | 21 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 2-796637-1.pdf | |
| PPN320JT-73-0R2 | RES 0.2 OHM 3.2W 5% AXIAL | PPN320JT-73-0R2.pdf | |
| RN60D5360FRSL | RES 536 OHM 1/4W 1% AXIAL | RN60D5360FRSL.pdf |