| Manufacturer Part Number: | 1008R-123K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12µH Unshielded Inductor 207mA 3.5 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-123K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-123K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 12µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 207mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 3.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 24MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.085" (2.16mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-123K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-123K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-123K is new and unused, you can buy 1008R-123K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-123K.
| C947U821KYYDBAWL35 | 820pF 400VAC Ceramic Capacitor Y5P (B) Radial, Disc 0.433" Dia (11.00mm) | C947U821KYYDBAWL35.pdf | |
| 0034.6818 | FUSE BOARD MNT 2A 250VAC 125VDC | 0034.6818.pdf | |
| EEC28DRYN-S93 | CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD | EEC28DRYN-S93.pdf | |
| VFT4060C-M3/4W | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 60V 20A Through Hole TO-220-3 Full Pack, Isolated Tab | VFT4060C-M3/4W.pdf | |
| 1N4915A | Zener Diode 12.8V 400mW ±5% Through Hole DO-7 | 1N4915A.pdf | |
| CY8C24894-24LTXAT | M8C PSOC®1 CY8C24xxx Microcontroller IC 8-Bit 24MHz 16KB (16K x 8) FLASH 56-QFN (8x8) | CY8C24894-24LTXAT.pdf | |
| MI-26L-MX-F4 | CONVERT DC/DC 270VIN 28VOUT 75W | MI-26L-MX-F4.pdf | |
| 89891-311H | 22 Position Receptacle, Bottom or Top Entry Connector Gold 0.100" (2.54mm) Through Hole | 89891-311H.pdf | |
| T37020-14-0 | 14 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | T37020-14-0.pdf | |
| 5447515 | 21 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.200" (5.08mm) Vertical Through Hole | 5447515.pdf | |
| RG3216V-2211-D-T5 | RES SMD 2.21K OHM 0.5% 1/4W 1206 | RG3216V-2211-D-T5.pdf | |
| PWR163S-25-5602F | RES SMD 56K OHM 1% 25W DPAK | PWR163S-25-5602F.pdf |