| Manufacturer Part Number: | 1008R-120K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 12nH Unshielded Inductor 1.45A 58 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008R-120K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008R-120K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 12nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.45A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 58 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 2.45GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008R-120K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008R-120K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008R-120K is new and unused, you can buy 1008R-120K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008R-120K.
| LD02YA180KAB2A | 18pF 16V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric) 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm) | LD02YA180KAB2A.pdf | |
| NSVMMUN2233LT3G | TRANS PREBIAS NPN 0.246W SOT23 | NSVMMUN2233LT3G.pdf | |
| FQB4N50TM | MOSFET N-CH 500V 3.4A D2PAK | FQB4N50TM.pdf | |
| SN74AHC32DR | OR Gate IC 4 Channel 14-SOIC | SN74AHC32DR.pdf | |
| LD6806CX4/30H,315 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 200mA 4-WLCSP (0.76x0.76) | LD6806CX4/30H,315.pdf | |
| VE-B2L-IY-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W | VE-B2L-IY-F1.pdf | |
| CRCW1206110KJNEA | RES SMD 110K OHM 5% 1/4W 1206 | CRCW1206110KJNEA.pdf | |
| RCL0406549KFKEA | RES SMD 549K OHM 1/4W 0604 WIDE | RCL0406549KFKEA.pdf | |
| CA3100E18-11PB02 | 5 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CA3100E18-11PB02.pdf | |
| 1644407 | CABLE GLAND | 1644407.pdf | |
| XG4E-5071 | 50 Position Rectangular Plug Connector IDC Gold | XG4E-5071.pdf | |
| YK21121030J0G | 21 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK21121030J0G.pdf | |
| PHP00805E8162BBT1 | RES SMD 81.6K OHM 0.1% 5/8W 0805 | PHP00805E8162BBT1.pdf | |
| CMF555M0000GNEA | RES 5M OHM 1/2W 2% AXIAL | CMF555M0000GNEA.pdf |