| Manufacturer Part Number: | 1008-333K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33µH Unshielded Inductor 135mA 8 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008-333K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008-333K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 33µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 135mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 13MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.085" (2.16mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008-333K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008-333K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008-333K is new and unused, you can buy 1008-333K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008-333K.
| EFM32LG232F128-QFP64T | ARM® Cortex®-M3 Leopard Gecko Microcontroller IC 32-Bit 48MHz 128KB (128K x 8) FLASH | EFM32LG232F128-QFP64T.pdf | |
| TLV313IDCKT | General Purpose Amplifier 1 Circuit Rail-to-Rail SC-70-5 | TLV313IDCKT.pdf | |
| SN74LVC16373ADGVR | D-Type Transparent Latch 2 Channel 8:8 IC Tri-State 48-TVSOP | SN74LVC16373ADGVR.pdf | |
| XHP50A-00-0000-0D0UF450G | LED Lighting Xlamp® XHP50 White, Cool 5000K 3-Step MacAdam Ellipse 12V 700mA 120° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XHP50A-00-0000-0D0UF450G.pdf | |
| VE-BNV-EW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VE-BNV-EW-F3.pdf | |
| GSM44DSEF-S13 | CONN EDGECARD 88POS .156 EXTEND | GSM44DSEF-S13.pdf | |
| CA01COME22-15PB01 | 6 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Silver | CA01COME22-15PB01.pdf | |
| BACC63BP22C55P9H | 55 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Self Locking, Shielded | BACC63BP22C55P9H.pdf | |
| 02-3625-10 | 2 Position DIP, DIL - Header Connector Forked Tin | 02-3625-10.pdf | |
| RT0402CRE07287RL | RES SMD 287 OHM 0.25% 1/16W 0402 | RT0402CRE07287RL.pdf | |
| ERJ-S12F1822U | RES SMD 18.2K OHM 1% 3/4W 1812 | ERJ-S12F1822U.pdf | |
| CRA06P083560KJTA | RES ARRAY 4 RES 560K OHM 1206 | CRA06P083560KJTA.pdf |