| Manufacturer Part Number: | 1008-330K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 33nH Unshielded Inductor 1.105A 100 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008-330K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008-330K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 33nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.105A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 100 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 30 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.45GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008-330K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008-330K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008-330K is new and unused, you can buy 1008-330K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008-330K.
| DCMC223U075AF2B | 22000µF 75V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 21.4 mOhm @ 120Hz 2000 Hrs @ 85°C | DCMC223U075AF2B.pdf | |
| K272K10X7RF5UL2 | 2700pF 50V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.142" L x 0.091" W (3.60mm x 2.30mm) | K272K10X7RF5UL2.pdf | |
| 09052486831 | DIN-POWER E048FS-4,5C1-2 | 09052486831.pdf | |
| SIT9002AI-08H18DO | 1MHz ~ 220MHz LVPECL MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 1.8V | SIT9002AI-08H18DO.pdf | |
| ATMEGA8L-8AC | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 8KB (4K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7) | ATMEGA8L-8AC.pdf | |
| S-1312C14-A4T2U3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 1.4V 150mA HSNT-4-B | S-1312C14-A4T2U3.pdf | |
| R09P09S/R8 | CONV DC/DC 1W 09VIN 09VOUT | R09P09S/R8.pdf | |
| VE-B2H-IY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W | VE-B2H-IY-F2.pdf | |
| V375A54T600BN3 | CONVERTER MOD DC/DC 54V 600W | V375A54T600BN3.pdf | |
| CIR06F-32-5S | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CIR06F-32-5S.pdf | |
| DF7-3P-7.92DSA(25) | 5 Positions Header, Shrouded Connector 0.312" (7.92mm) Through Hole Tin | DF7-3P-7.92DSA(25).pdf | |
| T38221-20-0 | 20 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38221-20-0.pdf | |
| PLTT0805Z4021QGT5 | RES SMD 4.02KOHM 0.02% 1/4W 0805 | PLTT0805Z4021QGT5.pdf | |
| ERD-S2TJ244V | RES 240K OHM 1/4W 5% AXIAL | ERD-S2TJ244V.pdf |