| Manufacturer Part Number: | 1008-151K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150nH Unshielded Inductor 1.168A 110 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008-151K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008-151K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 150nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.168A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 110 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 650MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008-151K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008-151K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008-151K is new and unused, you can buy 1008-151K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008-151K.
| 06031C182KAT4A | 1800pF 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.032" W (1.60mm x 0.81mm) | 06031C182KAT4A.pdf | |
| 08051U7R5CAT2A | 7.5pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.01mm x 1.25mm) | 08051U7R5CAT2A.pdf | |
| SMM4F6.0A-TR | TVS DIODE 6VWM 13.7VC DO222AA | SMM4F6.0A-TR.pdf | |
| GSM10DRSH | CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD | GSM10DRSH.pdf | |
| IPB054N06N3 G | MOSFET N-CH 60V 80A TO263-3 | IPB054N06N3 G.pdf | |
| LQB15NNR22M10D | 220nH Shielded Multilayer Inductor 380mA 437.5 mOhm Max 0402 (1005 Metric) | LQB15NNR22M10D.pdf | |
| MLG0603P3N3BTD25 | 3.3nH Unshielded Multilayer Inductor 450mA 200 mOhm Max 0201 (0603 Metric) | MLG0603P3N3BTD25.pdf | |
| TMX320F2806PZA | C28x C2000™ C28x Fixed-Point Microcontroller IC 32-Bit 100MHz 64KB (32K x 16) FLASH 100-LQFP (14x14) | TMX320F2806PZA.pdf | |
| IS42S32800J-75EBL-TR | IC SDRAM 256MB 133MHZ CL2 90BGA | IS42S32800J-75EBL-TR.pdf | |
| TL431CD | Shunt Voltage Reference IC 36V ±2.2% 100mA 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) | TL431CD.pdf | |
| TC593002ECBTR | Linear Voltage Regulator IC Negative Fixed 1 Output -3V 60mA SOT-23-3 | TC593002ECBTR.pdf | |
| V48A12E500BL3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 500W | V48A12E500BL3.pdf | |
| HC1E-HP-AC240V | General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 240VAC Coil Through Hole | HC1E-HP-AC240V.pdf | |
| HSA504R0J | RES CHAS MNT 4 OHM 5% 50W | HSA504R0J.pdf |