| Manufacturer Part Number: | 1008-150K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 15nH Unshielded Inductor 1.381A 64 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 1008-150K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-1008-150K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 1008 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Phenolic | |
| Inductance | 15nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 1.381A | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 64 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 2.2GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 50MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.105" L x 0.095" W (2.66mm x 2.41mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.095" (2.41mm) | |
| Standard Package | 500 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 1008-150K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
1008-150K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 1008-150K is new and unused, you can buy 1008-150K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 1008-150K.
| LGN2D152MELB40 | 1500µF 200V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 3000 Hrs @ 105°C | LGN2D152MELB40.pdf | |
| CDV30FF152JO3F | 1500pF Mica Capacitor 1000V (1kV) Radial | CDV30FF152JO3F.pdf | |
| MSMBG30A | TVS DIODE 30VWM 48.4VC DO215AA | MSMBG30A.pdf | |
| APTDF400KK60G | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 600V 500A Chassis Mount LP4 | APTDF400KK60G.pdf | |
| RCR664DNP-471K | 470µH Shielded Inductor 210mA 2.85 Ohm Max Radial | RCR664DNP-471K.pdf | |
| C8051F716-GM | 8051 C8051F71x Microcontroller IC 8-Bit 25MHz 16KB (16K x 8) FLASH 32-QFN (5x5) | C8051F716-GM.pdf | |
| PSAA18U-120-R-C5 | 12V 18W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord (Sold Separately) Input | PSAA18U-120-R-C5.pdf | |
| 3522750KFT | RES SMD 750K OHM 1% 3W 2512 | 3522750KFT.pdf | |
| MS3106B24-28SW | AB 24C 24#16 SKT PLUG | MS3106B24-28SW.pdf | |
| 54122-106040950RLF | 4 Position Header Spacer Connector 0.100" (2.54mm) Gold, GXT™ Through Hole | 54122-106040950RLF.pdf | |
| SFM210-LPSE-D28-ST-BK | 56 Position Header Connector 0.039" (1.00mm) Through Hole Gold | SFM210-LPSE-D28-ST-BK.pdf | |
| T38040-23-0 | 23 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | T38040-23-0.pdf | |
| T38533-26-0 | 26 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | T38533-26-0.pdf | |
| 910638 | 9 Position Interface Module Terminal Blocks - Screw Connection To D-Sub, Male 12-26 AWG | 910638.pdf | |
| 9T04021A2002FBHF3 | RES SMD 20K OHM 1% 1/16W 0402 | 9T04021A2002FBHF3.pdf |