| Manufacturer Part Number: | 100-391K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 390nH Unshielded Inductor 237mA 280 mOhm Max Nonstandard, 2 Lead |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 100-391K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-100-391K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 100 | |
| Packaging | Bulk | |
| Part Status | Active | |
| Type | - | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 390nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 237mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 280 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 200MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Free Hanging (In-Line) | |
| Package / Case | Nonstandard, 2 Lead | |
| Size / Dimension | 0.100" L x 0.100" W (2.54mm x 2.54mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.065" (1.65mm) | |
| Standard Package | 50 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 100-391K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
100-391K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 100-391K is new and unused, you can buy 100-391K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 100-391K.
| 1766226-1 | CONTACT,PIN,SIZE #0 | 1766226-1.pdf | |
| ECC06DCBT | CONN EDGECARD 12POS .100" | ECC06DCBT.pdf | |
| RMM15DSEN | CONN EDGECARD 30POS .156 EYELET | RMM15DSEN.pdf | |
| 1537R-24G | 3.3µH Unshielded Molded Inductor 335mA 2 Ohm Max Axial | 1537R-24G.pdf | |
| 8N4SV76EC-0110CDI | VCXO IC 25MHz 6-CLCC | 8N4SV76EC-0110CDI.pdf | |
| S6E2CC9L0AGL20000 | ARM® Cortex®-M4F FM4 S6E2CC Microcontroller IC 32-Bit 200MHz 1.5MB (1.5M x 8) FLASH 216-LQFP | S6E2CC9L0AGL20000.pdf | |
| AR0805FR-071R4L | RES SMD 1.4 OHM 1% 1/8W 0805 | AR0805FR-071R4L.pdf | |
| AMC25DCKN | CONN EDGECARD 50POS .100" | AMC25DCKN.pdf | |
| FGG.0B.732.DN | COLLET FGG.0B. - 3.2MM DIA | FGG.0B.732.DN.pdf | |
| 211111-7 | Plug for Male Contacts Housing D-Sub, Combo Connector 11 (10 + 1 Coax or Power) Position | 211111-7.pdf | |
| 929667-04-36-EU | 72 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | 929667-04-36-EU.pdf | |
| 0751020088 | 22 Positions Header, Unshrouded, Breakaway Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 0751020088.pdf | |
| RG3216V-2261-B-T5 | RES SMD 2.26K OHM 0.1% 1/4W 1206 | RG3216V-2261-B-T5.pdf |