| Manufacturer Part Number: | 0925-473K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Shielded Molded Inductor 69mA 9.3 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-473K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-473K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 69mA | |
| Current - Saturation | 69mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.3 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 44 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 16MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-473K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-473K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-473K is new and unused, you can buy 0925-473K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-473K.
| B41858C4278M9 | 2700µF 16V Aluminum Capacitors Radial, Can 38 mOhm @ 10kHz 5000 Hrs @ 105°C | B41858C4278M9.pdf | |
| 0674.100MXE | FUSE CERAMIC 100MA 250VAC AXIAL | 0674.100MXE.pdf | |
| EBM22DTAI-S189 | CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD | EBM22DTAI-S189.pdf | |
| HMM10DSUS | CONN EDGECARD 20POS .156 DIP SLD | HMM10DSUS.pdf | |
| ACM06DTAD-S328 | CONN EDGECARD 12POS .156" | ACM06DTAD-S328.pdf | |
| NTD4302 | MOSFET N-CH 30V 8.4A DPAK | NTD4302.pdf | |
| S1210-472F | 4.7µH Shielded Inductor 402mA 1 Ohm Max 1210 (3225 Metric) | S1210-472F.pdf | |
| LCMXO2-7000HC-4FTG256I | IC FPGA 206 I/O 256FTBGA | LCMXO2-7000HC-4FTG256I.pdf | |
| AGL1000V2-FG484I | IC FPGA 300 I/O 484FBGA | AGL1000V2-FG484I.pdf | |
| LTC4303CMS8#TRPBF | Buffer, Accelerator 2 Channel 400kHz 8-MSOP | LTC4303CMS8#TRPBF.pdf | |
| VI-2TV-IW-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 100W | VI-2TV-IW-F4.pdf | |
| CA3106E32A47PBF80A176A232 | 47 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | CA3106E32A47PBF80A176A232.pdf | |
| 0878319000 | 44 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole Gold | 0878319000.pdf | |
| RT2010FKE07249RL | RES SMD 249 OHM 1% 1/2W 2010 | RT2010FKE07249RL.pdf | |
| RC12KB18K0 | RES 18K OHM 1/2W 10% AXIAL | RC12KB18K0.pdf |