| Manufacturer Part Number: | 0925-471K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 470nH Shielded Molded Inductor 460mA 210 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-471K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-471K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 470nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 460mA | |
| Current - Saturation | 460mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 210 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 41 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 220MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-471K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-471K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-471K is new and unused, you can buy 0925-471K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-471K.
| B43458A4398M3 | 3900µF 350V Aluminum Capacitors Radial, Can - Screw Terminals 17 mOhm @ 100Hz 12000 Hrs @ 85°C | B43458A4398M3.pdf | |
| HM2P07PDT2C0N9LF | 110 Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole | HM2P07PDT2C0N9LF.pdf | |
| ECC20DPPN | CONN EDGECARD 40POS .100" | ECC20DPPN.pdf | |
| CDBD20100-HF | Diode Array 1 Pair Common Cathode Schottky 100V 20A (DC) Surface Mount TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB | CDBD20100-HF.pdf | |
| MB90438LSPFV-G-554-JNE1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90435 Microcontroller IC 16-Bit 16MHz 128KB (128K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90438LSPFV-G-554-JNE1.pdf | |
| EQCO62R20.3 | IC EQUALIZER 6.25GBPS 16QFN | EQCO62R20.3.pdf | |
| 50739131434600F | Incandescent Panel Indicator Blue 14V | 50739131434600F.pdf | |
| VE-261-IV-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W | VE-261-IV-F3.pdf | |
| RC1005F105CS | RES SMD 1M OHM 1% 1/16W 0402 | RC1005F105CS.pdf | |
| GTC07R24-12S-023 | GT 5C 2#4 3#12 SKT RECP JAM | GTC07R24-12S-023.pdf | |
| 1-1546561-2 | 11 Circuit 0.438" (11.12mm) Barrier Block Connector, Screws | 1-1546561-2.pdf | |
| 995361 | 16 Position Wire to Board Terminal Block Horizontal with Board 0.300" (7.62mm) Through Hole | 995361.pdf |