| Manufacturer Part Number: | 0925-393K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 39µH Shielded Molded Inductor 75mA 7.9 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-393K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-393K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 39µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 75mA | |
| Current - Saturation | 75mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 7.9 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 42 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 19MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-393K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-393K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-393K is new and unused, you can buy 0925-393K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-393K.
| B43540A5107M | 100µF 450V Aluminum Capacitors Radial, Can - Snap-In 970 mOhm @ 100Hz 10000 Hrs @ 85°C | B43540A5107M.pdf | |
| W67-X2Q52-2 | CIR BRKR MAG-HYDR 2A 65VDC LEVER | W67-X2Q52-2.pdf | |
| ECC24DCTN-S288 | CONN EDGECARD 48POS .100" | ECC24DCTN-S288.pdf | |
| 1N5930PE3/TR8 | Zener Diode 16V 1.5W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 1N5930PE3/TR8.pdf | |
| PM1812-331J-RC | 330µH Unshielded Inductor 85mA 14 Ohm Max 1812 (4532 Metric) | PM1812-331J-RC.pdf | |
| ADG201HSKPZ-REEL | 4 Circuit IC Switch 1:1 50 Ohm 20-PLCC (9x9) | ADG201HSKPZ-REEL.pdf | |
| CAT6218-300TDGT3 | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 3V 300mA TSOT-23-5 | CAT6218-300TDGT3.pdf | |
| V28A3V3C150BG2 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 150W | V28A3V3C150BG2.pdf | |
| SJT06RT-18-32P | 32 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | SJT06RT-18-32P.pdf | |
| D38999/24JE26HC-LC | CONN HSG RCPT JAM NUT 26POS PIN | D38999/24JE26HC-LC.pdf | |
| 180-015-171L020 | Plug for Male Contacts Housing D-Sub, High Density Connector 15 Position | 180-015-171L020.pdf | |
| SBH21-NBPN-D07-SM-BK | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | SBH21-NBPN-D07-SM-BK.pdf | |
| 16-3513-10 | CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD | 16-3513-10.pdf |