| Manufacturer Part Number: | 0925-391K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 390nH Shielded Molded Inductor 485mA 190 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-391K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-391K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 390nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 485mA | |
| Current - Saturation | 485mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 190 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 42 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 230MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-391K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-391K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-391K is new and unused, you can buy 0925-391K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-391K.
| P6KE9.1A-B | TVS DIODE 7.78VWM 13.4VC AXIAL | P6KE9.1A-B.pdf | |
| SIT9121AC-1D3-33E122.880000Y | OSC XO 3.3V 122.88MHZ OE | SIT9121AC-1D3-33E122.880000Y.pdf | |
| 2EZ47D/TR8 | Zener Diode 47V 2W ±20% Through Hole DO-204AL (DO-41) | 2EZ47D/TR8.pdf | |
| NTJD2152PT4 | MOSFET 2P-CH 8V 0.775A SOT-363 | NTJD2152PT4.pdf | |
| AD7543BQ | 12 Bit Digital to Analog Converter 1 16-CDIP | AD7543BQ.pdf | |
| ATMEGA88PA-ANR | AVR AVR® ATmega Microcontroller IC 8-Bit 20MHz 8KB (4K x 16) FLASH 32-TQFP (7x7) | ATMEGA88PA-ANR.pdf | |
| TLC59116FIRHBR | LED Driver IC 16 Output Linear I²C Dimming 120mA 32-VQFN (5x5) | TLC59116FIRHBR.pdf | |
| ESR18EZPF1652 | RES SMD 16.5K OHM 1% 1/3W 1206 | ESR18EZPF1652.pdf | |
| 2M804-002-06M10-5SA | M804 5C 5#16 SKT PLUG THRD | 2M804-002-06M10-5SA.pdf | |
| D38999/24MD15PD | 15 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Crimp Gold | D38999/24MD15PD.pdf | |
| CN0967C14S07PN-040 | 26500 7C 7#16 P TH RECP SS LC | CN0967C14S07PN-040.pdf | |
| PXC06SBAN | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold | PXC06SBAN.pdf | |
| CSC08A036K80GPA | RES ARRAY 4 RES 6.8K OHM 8SIP | CSC08A036K80GPA.pdf | |
| AC07000004700JAC00 | RES 470 OHM 7W 5% AXIAL | AC07000004700JAC00.pdf |