| Manufacturer Part Number: | 0925-224K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220µH Shielded Molded Inductor 64mA 11 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-224K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-224K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 220µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 64mA | |
| Current - Saturation | 20mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 11 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 10MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-224K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-224K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-224K is new and unused, you can buy 0925-224K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-224K.
| C1825C104M2RACTU | 0.10µF 200V Ceramic Capacitor X7R 1825 (4564 Metric) 0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm) | C1825C104M2RACTU.pdf | |
| SA301A332FAB | 3300pF 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 Axial 0.150" Dia x 0.290" L (3.81mm x 7.37mm) | SA301A332FAB.pdf | |
| T95S106K004EZSL | 10µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 4V 1507 (3718 Metric) 2 Ohm 0.143" L x 0.072" W (3.63mm x 1.83mm) | T95S106K004EZSL.pdf | |
| DIN-016CSA-R1L-HM | CONN SOCKET DIN 16POS VERT GOLD | DIN-016CSA-R1L-HM.pdf | |
| 4P24MF35CDT | 24.7456MHz ±30ppm Crystal 18pF 30 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount HC49/US | 4P24MF35CDT.pdf | |
| OPA4377AIPWR | General Purpose Amplifier 4 Circuit Rail-to-Rail 14-TSSOP | OPA4377AIPWR.pdf | |
| CY62138FV30LL-45ZSXIT | IC SRAM 2MBIT 45NS 44TSOP | CY62138FV30LL-45ZSXIT.pdf | |
| TPS61140DRCT | LED Driver IC 2 Output DC DC Regulator Step-Up (Boost) PWM Dimming 35mA 10-VSON (3x3) | TPS61140DRCT.pdf | |
| LT3991EMSE-5#PBF | Buck Switching Regulator IC Positive Fixed 5V 1 Output 1.2A 10-TFSOP, 10-MSOP (0.118", 3.00mm Width) Exposed Pad | LT3991EMSE-5#PBF.pdf | |
| SSW-125-01-T-D | 50 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | SSW-125-01-T-D.pdf | |
| T38031-15-0 | 15 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38031-15-0.pdf | |
| 1828605 | 13 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.150" (3.81mm) 270° Free Hanging (In-Line) | 1828605.pdf | |
| RN55C1001BB14 | RES 1K OHM 1/8W 0.1% AXIAL | RN55C1001BB14.pdf |