| Manufacturer Part Number: | 0925-221K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220nH Shielded Molded Inductor 545mA 150 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 220nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 545mA | |
| Current - Saturation | 545mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 150 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 47 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 330MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-221K is new and unused, you can buy 0925-221K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-221K.
| UHE1H010MDD | 1µF 50V Aluminum Capacitors Radial, Can 5000 Hrs @ 105°C | UHE1H010MDD.pdf | |
| EBC18DTMI-S371 | CONN EDGECARD 36POS .100" | EBC18DTMI-S371.pdf | |
| ECC40DRTI-S13 | CONN EDGECARD 80POS .100 EXTEND | ECC40DRTI-S13.pdf | |
| FDD8796 | MOSFET N-CH 25V 35A DPAK | FDD8796.pdf | |
| W25Q32FVZEIG TR | SPIFLASH 32M-BIT 4KB UNIFORM SEC | W25Q32FVZEIG TR.pdf | |
| RP30-4815DE | CONV DC/DC 30W 36-75VIN +/-15V | RP30-4815DE.pdf | |
| ABM25DTBS | CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD | ABM25DTBS.pdf | |
| TVS06RK-17-26JC | 26 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TVS06RK-17-26JC.pdf | |
| 97-79-12W | ER 12S O/R | 97-79-12W.pdf | |
| 1544146-1 | CONTACTS DIL BRONZ | 1544146-1.pdf | |
| H4CMM8DI | Male Coupler Connector Minus 8 AWG | H4CMM8DI.pdf | |
| 1-1546158-0 | 23 Circuit 0.325" (8.26mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 1-1546158-0.pdf | |
| RG2012N-6810-D-T5 | RES SMD 681 OHM 0.5% 1/8W 0805 | RG2012N-6810-D-T5.pdf |