| Manufacturer Part Number: | 0925-184K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 180µH Shielded Molded Inductor 69mA 9.4 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-184K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-184K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 180µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 69mA | |
| Current - Saturation | 22mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 9.4 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 33 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 11MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-184K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-184K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-184K is new and unused, you can buy 0925-184K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-184K.
| VJ0603D560JLCAC | 56pF 200V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | VJ0603D560JLCAC.pdf | |
| M550B257M100BH | 250µF Hermetically Sealed Tantalum - Polymer Capacitors 100V M55 Module 30 mOhm 2.051" L x 1.992" W (52.10mm x 50.60mm) | M550B257M100BH.pdf | |
| VS-60APF10PBF | Diode Standard 1000V (1kV) 60A Through Hole TO-247AC | VS-60APF10PBF.pdf | |
| PIC17LC756AT-08I/L | PIC PIC® 17C Microcontroller IC 8-Bit 8MHz 32KB (16K x 16) OTP 68-PLCC (24.23x24.23) | PIC17LC756AT-08I/L.pdf | |
| SN74GTLP1395DGVR | Mixed Signal Translator Bidirectional 2 Circuit 1 Channel 20-TVSOP | SN74GTLP1395DGVR.pdf | |
| UC3524DTRG4 | Boost, Flyback, Forward Converter, Full-Bridge, Half-Bridge, Push-Pull Regulator Positive Output Step-Up, Step-Up/Step-Down DC-DC Controller IC 16-SOIC | UC3524DTRG4.pdf | |
| PCF0402R-13KBT1 | RES SMD 13K OHM 0.1% 1/16W 0402 | PCF0402R-13KBT1.pdf | |
| D55342E07B3B74RT5 | RES SMD 3.74K OHM 0.1% 1/4W 1206 | D55342E07B3B74RT5.pdf | |
| AMC15DCKN-S288 | CONN EDGECARD 30POS .100" | AMC15DCKN-S288.pdf | |
| MS27466T23B55J | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | MS27466T23B55J.pdf | |
| TV06RL-25-19SD | 19 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06RL-25-19SD.pdf | |
| TV07RW-11-35JB-LC | TV 13C 13#22D SKT J/N RECP | TV07RW-11-35JB-LC.pdf | |
| 09150000101 | Circular Connector Insert Shell Free Hanging (In-Line) | 09150000101.pdf | |
| 185311-1 | 6 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Black 0.100" (2.54mm) | 185311-1.pdf |