| Manufacturer Part Number: | 0925-104K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 100µH Shielded Molded Inductor 51mA 16.8 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0925-104K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0925-104K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0925 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 100µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 51mA | |
| Current - Saturation | 51mA | |
| Shielding | Shielded | |
| DC Resistance (DCR) | 16.8 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 40 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 10.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.095" Dia x 0.250" L (2.41mm x 6.35mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0925-104K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0925-104K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0925-104K is new and unused, you can buy 0925-104K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0925-104K.
| VY1681M31Y5UQ63V0 | 680pF 760VAC Ceramic Capacitor Y5U (E) Radial, Disc 0.315" Dia (8.00mm) | VY1681M31Y5UQ63V0.pdf | |
| SR151C182KAR | 1800pF 100V Ceramic Capacitor X7R Radial 0.150" L x 0.100" W (3.81mm x 2.54mm) | SR151C182KAR.pdf | |
| EBC17DKES-S189 | CONN EDGECARD 34POS .100" | EBC17DKES-S189.pdf | |
| ABM8-26.5942MHZ-R80-B2X-T | 26.5942MHz ±20ppm Crystal 18pF 80 Ohm -20°C ~ 70°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | ABM8-26.5942MHZ-R80-B2X-T.pdf | |
| FDS6898AZ_F085 | MOSFET 2N-CH 20V 9.4A 8SOIC | FDS6898AZ_F085.pdf | |
| 8N3DV85AC-0010CDI8 | VCXO IC 622.08MHz, 644.5313MHz 6-CLCC | 8N3DV85AC-0010CDI8.pdf | |
| MCP4901T-E/SN | 8 Bit Digital to Analog Converter 1 8-SOIC | MCP4901T-E/SN.pdf | |
| RM24C32C-LSNI-T | 8-SOIC-N, 1.65V, T&R, I2C | RM24C32C-LSNI-T.pdf | |
| EVAL-ADG904EBZ | ADG904 - Interface, 4:1 Multiplexer Evaluation Board | EVAL-ADG904EBZ.pdf | |
| BQ24751EVM | BQ24751 - Power Management, Battery Charger Evaluation Board | BQ24751EVM.pdf | |
| RR0510P-7321-D | RES SMD 7.32KOHM 0.5% 1/16W 0402 | RR0510P-7321-D.pdf | |
| 10-072614-05S | ER 5C 5#16S SKT PLUG | 10-072614-05S.pdf | |
| 1957060000 | 18 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.197" (5.00mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1957060000.pdf | |
| 9T04021A1050CAHF3 | RES SMD 105 OHM 0.25% 1/16W 0402 | 9T04021A1050CAHF3.pdf |