| Manufacturer Part Number: | 0819-84K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 330µH Unshielded Molded Inductor 34mA 40.5 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0819-84K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0819-84K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0819 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 330µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 34mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 40.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 35 @ 790kHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6.2MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 790kHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0819-84K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0819-84K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0819-84K is new and unused, you can buy 0819-84K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0819-84K.
| 219-3-1-63F-5-8-40 | CIR BRKR MAG-HYDR 40A 480VAC | 219-3-1-63F-5-8-40.pdf | |
| EBA36DCWH-S288 | CONN EDGECARD 72POS .125" | EBA36DCWH-S288.pdf | |
| GCC30DRYI | CONN EDGECARD 60POS DIP .100 SLD | GCC30DRYI.pdf | |
| SIT1602AIT7-25S | 3.75MHz ~ 77.76MHz HCMOS, LVCMOS MEMS (Silicon) Programmable Oscillator Surface Mount 2.5V 4.2mA Standby | SIT1602AIT7-25S.pdf | |
| 2SC3074-Y(Q) | TRANS NPN 50V 5A PW-MOLD | 2SC3074-Y(Q).pdf | |
| 160R-224FS | 220µH Unshielded Inductor 70mA 28 Ohm Max 2-SMD | 160R-224FS.pdf | |
| ORSO42G5-3BMN484C | IC FPGA 204 I/O 484FBGA | ORSO42G5-3BMN484C.pdf | |
| REC7.5-4812DRW/H2/A/M/SMD/CTRL-R | CONV DC/DC 7.5W 36-72VIN +/-12V | REC7.5-4812DRW/H2/A/M/SMD/CTRL-R.pdf | |
| EVB_RT7306+RFID | RT7306 1, Isolated Outputs LED Driver Evaluation Board | EVB_RT7306+RFID.pdf | |
| KPT01F18-32SW | 32 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT01F18-32SW.pdf | |
| 811-22-052-30-002101 | 52 Position Spring Piston Connector Surface Mount | 811-22-052-30-002101.pdf | |
| OSTOQ090551 | 9 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.300" (7.62mm) 90°, Right Angle Through Hole | OSTOQ090551.pdf | |
| RL3720WT-R030-F | RES SMD 0.03 OHM 1W 1508 WIDE | RL3720WT-R030-F.pdf | |
| 9T08052A2372BBHFT | RES SMD 23.7K OHM 0.1% 1/8W 0805 | 9T08052A2372BBHFT.pdf |