| Manufacturer Part Number: | 0819-64K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 47µH Unshielded Molded Inductor 76mA 8.2 Ohm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0819-64K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0819-64K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0819 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Ferrite | |
| Inductance | 47µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 76mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 8.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 2.5MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 12.5MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 2.5MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0819-64K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0819-64K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0819-64K is new and unused, you can buy 0819-64K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0819-64K.
| 1N5268B BK | Zener Diode 82V 500mW ±5% Through Hole DO-35 | 1N5268B BK.pdf | |
| RLB9012-151KL | 150µH Unshielded Wirewound Inductor 1.15A 370 mOhm Max Radial | RLB9012-151KL.pdf | |
| PEB2256H-V12 | Wireless Interface PG-MQFP-80 | PEB2256H-V12.pdf | |
| 70V3589S133DRI | IC SRAM 2MBIT 133MHZ 208QFP | 70V3589S133DRI.pdf | |
| H11A4-V | Optoisolator Transistor with Base Output 5000Vrms 1 Channel 6-DIP | H11A4-V.pdf | |
| PLPQ2-10MM-FF | Light Pipe Single Clear Rigid Square with Domed Top, 2.4mm Panel Mount, Press Fit, Front | PLPQ2-10MM-FF.pdf | |
| VI-J3D-EZ | CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W | VI-J3D-EZ.pdf | |
| VI-BWK-MY-F4 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-BWK-MY-F4.pdf | |
| C48-16R22-55S8-100 | 55 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | C48-16R22-55S8-100.pdf | |
| 0022033021 | 2 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Tin | 0022033021.pdf | |
| 0038007609 | 9 Positions Header, Unshrouded Connector 0.200" (5.08mm) Through Hole Tin | 0038007609.pdf | |
| 347887-4 | 2 Position Rectangular Housing Connector Receptacle Brown 0.197" (5.00mm) | 347887-4.pdf | |
| T38211-20-0 | 20 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | T38211-20-0.pdf | |
| 9T04021A90R9FBHF3 | RES SMD 90.9 OHM 1% 1/16W 0402 | 9T04021A90R9FBHF3.pdf |