| Manufacturer Part Number: | 0819-34K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.7µH Unshielded Molded Inductor 236mA 850 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0819-34K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0819-34K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0819 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 2.7µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 236mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 850 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 110MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0819-34K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0819-34K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0819-34K is new and unused, you can buy 0819-34K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0819-34K.
| BFC2370FH393 | 0.039µF Film Capacitor 160V 400V Polyester, Metallized Radial 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm) | BFC2370FH393.pdf | |
| 502FCE-ABAF | 32kHz ~ 100MHz LVCMOS CMEMS® Programmable Oscillator Surface Mount 1.7 V ~ 3.6 V 6.5mA Enable/Disable | 502FCE-ABAF.pdf | |
| 1N5245C-TR | Zener Diode 15V 500mW ±2% Through Hole DO-35 | 1N5245C-TR.pdf | |
| LFE3-95EA-8LFN1156I | IC FPGA 490 I/O 1156FBGA | LFE3-95EA-8LFN1156I.pdf | |
| A3932SEQTR | Motor Driver Power MOSFET Parallel, PWM 32-PLCC (11.43x13.97) | A3932SEQTR.pdf | |
| V48C12E75BL | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | V48C12E75BL.pdf | |
| JQ1AP-9V | General Purpose Relay SPST-NO (1 Form A) 9VDC Coil Through Hole | JQ1AP-9V.pdf | |
| HMC43DTES | CONN EDGECARD 86POS .100 EYELET | HMC43DTES.pdf | |
| 823-22-072-10-004101 | 72 Position Spring Piston Connector Through Hole | 823-22-072-10-004101.pdf | |
| T37053-03-0 | 3 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws | T37053-03-0.pdf | |
| 5446189 | 12 Position Terminal Block Header, Male Pins, Shrouded (4 Side) 0.197" (5.00mm) Vertical Through Hole | 5446189.pdf | |
| 1740961 | 5 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.200" (5.08mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1740961.pdf | |
| TNPW0805102KBEEA | RES SMD 102K OHM 0.1% 1/8W 0805 | TNPW0805102KBEEA.pdf |