| Manufacturer Part Number: | 0819-32K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 2.2µH Unshielded Molded Inductor 257mA 720 mOhm Max Axial |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0819-32K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0819-32K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0819 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Molded | |
| Material - Core | Iron | |
| Inductance | 2.2µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 257mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 720 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 45 @ 7.9MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 130MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -55°C ~ 105°C | |
| Frequency - Test | 7.9MHz | |
| Mounting Type | Through Hole | |
| Package / Case | Axial | |
| Size / Dimension | 0.078" Dia x 0.200" L (1.98mm x 5.08mm) | |
| Height - Seated (Max) | - | |
| Standard Package | 1,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0819-32K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0819-32K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0819-32K is new and unused, you can buy 0819-32K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0819-32K.
| V100ZS3PX2855 | VARISTOR 100V 1.2KA DISC 7MM | V100ZS3PX2855.pdf | |
| GCC15DRTH | CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD | GCC15DRTH.pdf | |
| GSC25DREH | CONN EDGECARD 50POS .100 EYELET | GSC25DREH.pdf | |
| LL103B-GS08 | DIODE SCHOTTKY 30V 200MA MINMELF | LL103B-GS08.pdf | |
| JANTX1N4127C-1 | Zener Diode 56V 500mW ±2% Through Hole DO-35 (DO-204AH) | JANTX1N4127C-1.pdf | |
| TPA2032D1YZFT | Amplifier IC 1-Channel (Mono) Class D 9-DSBGA | TPA2032D1YZFT.pdf | |
| VE-201-IX-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W | VE-201-IX-F3.pdf | |
| TX2SA-LT-24V-Z | Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount | TX2SA-LT-24V-Z.pdf | |
| G3PB-415B-2H-VD DC12-24 | Solid State Relay DPST (2 Form A) Hockey Puck | G3PB-415B-2H-VD DC12-24.pdf | |
| RMM43DRMI | CONN EDGECARD 86POS .156 SQ WW | RMM43DRMI.pdf | |
| KPT06F10-98SA206 | 6 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Gold | KPT06F10-98SA206.pdf | |
| TVS06RS-21-35HN | 79 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | TVS06RS-21-35HN.pdf | |
| 951121-7722-AR | 21 Positions Header, Unshrouded Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole, Right Angle Gold | 951121-7722-AR.pdf | |
| RCS08051K20FKEA | RES SMD 1.2K OHM 1% 0.4W 0805 | RCS08051K20FKEA.pdf |