| Manufacturer Part Number: | 0805R-621K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 620nH Unshielded Wirewound Inductor 210mA 2.2 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0805R-621K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0805R-621K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0805R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 620nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 210mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.2 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 23 @ 50MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 220MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0805R-621K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0805R-621K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0805R-621K is new and unused, you can buy 0805R-621K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0805R-621K.
| PLG1C471MDO1 | 470µF 16V Aluminum - Polymer Capacitors Radial, Can 11 mOhm 2000 Hrs @ 105°C | PLG1C471MDO1.pdf | |
| HM2P66PDT2P1N9 | 146 (110 + 36 Ground) Position Header, Male Pins Connector 0.079" (2.00mm) Through Hole | HM2P66PDT2P1N9.pdf | |
| VN330SP | IC DRIVER QUAD 0.7A POWERSO-10 | VN330SP.pdf | |
| S-1122B24MC-L8JTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.4V 150mA SOT-23-5 | S-1122B24MC-L8JTFG.pdf | |
| XBDAWT-02-0000-00000HEE3 | LED Lighting XLamp® XB-D White, Cool 5000K 2.9V 350mA 115° 2-SMD, No Lead, Exposed Pad | XBDAWT-02-0000-00000HEE3.pdf | |
| PVC6M100C01B00 | 10 Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Ceramic 1 Turn Top Adjustment | PVC6M100C01B00.pdf | |
| VE-21X-IY-F2 | CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 50W | VE-21X-IY-F2.pdf | |
| 91-569749-61P | JT 61C 61#20 PIN RECP W/PCCONT | 91-569749-61P.pdf | |
| BACC63BV12F12S6 | 12 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | BACC63BV12F12S6.pdf | |
| GTC06R24-11P-025 | GT 9C 3#8 6#12 PIN PLUG | GTC06R24-11P-025.pdf | |
| G832MB010641222HR | 64 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | G832MB010641222HR.pdf | |
| S4B-ZR-SM4A-TF(LF)(SN) | 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.059" (1.50mm) Surface Mount, Right Angle Tin | S4B-ZR-SM4A-TF(LF)(SN).pdf | |
| 92090-326LF | 26 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | 92090-326LF.pdf | |
| YC162-FR-0730K9L | RES ARRAY 2 RES 30.9K OHM 0606 | YC162-FR-0730K9L.pdf |