| Manufacturer Part Number: | 0805R-3N3K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3nH Unshielded Wirewound Inductor 600mA 80 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0805R-3N3K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0805R-3N3K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0805R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 3.3nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 600mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 80 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 1.5GHz | |
| Frequency - Self Resonant | 6GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0805R-3N3K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0805R-3N3K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0805R-3N3K is new and unused, you can buy 0805R-3N3K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0805R-3N3K.
| GSM02DRUN | CONN EDGECARD 4POS DIP .156 SLD | GSM02DRUN.pdf | |
| JAN1N4102DUR-1 | Zener Diode 8.7V ±1% Surface Mount DO-213AA | JAN1N4102DUR-1.pdf | |
| PL502-02SC-R | IC VCXO 25MHZ 8SOIC | PL502-02SC-R.pdf | |
| MC1489DR2G | 0/4 Receiver RS232 14-SOIC | MC1489DR2G.pdf | |
| SN74LVC1G79DCKR | IC D-TYPE POS TRG SNGL SC70-5 | SN74LVC1G79DCKR.pdf | |
| RPMD15-243.3SFW/N | DC/DC CONV POWER MOD DIN 15W | RPMD15-243.3SFW/N.pdf | |
| HC1E-HP-AC100V-F | General Purpose Relay SPDT (1 Form C) 100VAC Coil Through Hole | HC1E-HP-AC100V-F.pdf | |
| HSC40DRTS | CONN EDGECARD 80POS DIP .100 SLD | HSC40DRTS.pdf | |
| TV06RW-9-94SB | 2 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06RW-9-94SB.pdf | |
| KJL3T17B35SN | 55 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | KJL3T17B35SN.pdf | |
| 2-1546670-4 | 24 Circuit 0.437" (11.10mm) Barrier Block Connector, Screws | 2-1546670-4.pdf | |
| 9C08052A2432FKHFT | RES SMD 24.3K OHM 1% 1/8W 0805 | 9C08052A2432FKHFT.pdf |