| Manufacturer Part Number: | 0805R-152K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 1.5µH Unshielded Wirewound Inductor 170mA 2.5 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0805R-152K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0805R-152K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0805R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 1.5µH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 170mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 2.5 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 16 @ 25MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 100MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 25MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0805R-152K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0805R-152K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0805R-152K is new and unused, you can buy 0805R-152K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0805R-152K.
| BFC237590372 | 0.27µF Film Capacitor 300V 630V Polypropylene (PP), Metallized Radial 1.181" L x 0.532" W (30.00mm x 13.50mm) | BFC237590372.pdf | |
| 170M8641 | FUSE 1250A 1000V 3TN/110 AR | 170M8641.pdf | |
| MAPLAD6.5KP160AE3 | TVS DIODE 160VWM 259VC MINIPLAD | MAPLAD6.5KP160AE3.pdf | |
| RCM06DCMH | CONN EDGECARD 12POS .156 WW | RCM06DCMH.pdf | |
| EBC35MMRN | CARD MALE EXTENDER .100 70POS AU | EBC35MMRN.pdf | |
| MRF173CQ | RF Mosfet N-Channel 28V 50mA 150MHz 13dB 80W 316-01, Style 2 | MRF173CQ.pdf | |
| KSZ9692PB | IC ARM9 PHY 5MBPS 400BGA | KSZ9692PB.pdf | |
| CXB2530-0000-000N0US227H | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) Xlamp® CXB2530 White, Warm Square | CXB2530-0000-000N0US227H.pdf | |
| RMC55DRST-S273 | CONN EDGECARD 110PS DIP .100 SLD | RMC55DRST-S273.pdf | |
| CIR01LCFZ-24-20SX-F80-T12 | 11 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | CIR01LCFZ-24-20SX-F80-T12.pdf | |
| CTVPS00RF-23-55BC | CTV 55C 55#20 SKT RECP | CTVPS00RF-23-55BC.pdf | |
| 68020-106HLF | 6 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole, Right Angle Gold or Gold, GXT™ | 68020-106HLF.pdf | |
| CRCW08053R30FNEA | RES SMD 3.3 OHM 1% 1/8W 0805 | CRCW08053R30FNEA.pdf |