| Manufacturer Part Number: | 0805R-151K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 560 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0805R-151K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0805R-151K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0805R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 150nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 400mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 560 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 920MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0805R-151K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0805R-151K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0805R-151K is new and unused, you can buy 0805R-151K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0805R-151K.
| EBC20DCKI | CONN EDGECARD 40POS .100" | EBC20DCKI.pdf | |
| 445A33E24M57600 | 24.576MHz ±30ppm Crystal 20pF 40 Ohm -10°C ~ 60°C Surface Mount 2-SMD | 445A33E24M57600.pdf | |
| 1N5240A (DO-35) | Zener Diode 10V 500mW ±10% Through Hole DO-35 | 1N5240A (DO-35).pdf | |
| 74LVQ08SJ | AND Gate IC 4 Channel 14-SOP | 74LVQ08SJ.pdf | |
| VE-JWJ-IZ-F1 | CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W | VE-JWJ-IZ-F1.pdf | |
| AA0402FR-074K75L | RES SMD 4.75K OHM 1% 1/16W 0402 | AA0402FR-074K75L.pdf | |
| MS25043-44D | 5015 D/C RECP SZ 44 CAD OD | MS25043-44D.pdf | |
| 20021321-00010D4LF | 10 Position Receptacle Connector 0.050" (1.27mm) Surface Mount Gold | 20021321-00010D4LF.pdf | |
| M80-6811601 | 16 Position Receptacle Connector 0.079" (2.00mm) Surface Mount Gold | M80-6811601.pdf | |
| SM4124JT11R0 | RES SMD 11 OHM 5% 2W 4124 | SM4124JT11R0.pdf | |
| 9T04021A2871DAHF3 | RES SMD 2.87KOHM 0.5% 1/16W 0402 | 9T04021A2871DAHF3.pdf |