| Manufacturer Part Number: | 0805-3N0K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3nH Unshielded Wirewound Inductor 800mA 60 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0805-3N0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0805-3N0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 805 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 3nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 800mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 60 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 65 @ 1.5GHz | |
| Frequency - Self Resonant | 7.9GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0805-3N0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0805-3N0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0805-3N0K is new and unused, you can buy 0805-3N0K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0805-3N0K.
| T95V155M035HZAL | 1.5µF Conformal Coated Tantalum Capacitors 35V 1410 (3727 Metric) 3 Ohm 0.143" L x 0.104" W (3.63mm x 2.65mm) | T95V155M035HZAL.pdf | |
| 402F1921XIJT | 19.2MHz ±10ppm Crystal 9pF 300 Ohm -40°C ~ 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) | 402F1921XIJT.pdf | |
| CSA309-29.4912MABJ | 29.4912MHz ±30ppm Crystal 18pF 100 Ohm -10°C ~ 60°C Through Hole Cylindrical Can, Radial | CSA309-29.4912MABJ.pdf | |
| HCPL-2400#500 | Logic Output Optoisolator 40MBd Tri-State 3750Vrms 1 Channel 1kV/µs CMTI 8-DIP Gull Wing | HCPL-2400#500.pdf | |
| VE-2NK-IV-B1 | CONVERTER MOD DC/DC 40V 150W | VE-2NK-IV-B1.pdf | |
| 97-3106A14S-9PW-426-417-940 | AB 2C 2#16S PIN PLUG | 97-3106A14S-9PW-426-417-940.pdf | |
| TV07DZ-23-55SA-LC | TV 55C 55#20 SKT J/N RECP | TV07DZ-23-55SA-LC.pdf | |
| 60-BHP-030-3-4 | Power Entry Connector Receptacle, Male Blades IEC 320-C14 Panel Mount, Flange; Through Hole, Right Angle | 60-BHP-030-3-4.pdf | |
| AT1206CRD0762KL | RES SMD 62K OHM 0.25% 1/4W 1206 | AT1206CRD0762KL.pdf | |
| SOMC16031K00GEA | RES ARRAY 8 RES 1K OHM 16SOIC | SOMC16031K00GEA.pdf |