| Manufacturer Part Number: | 0805-221K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 220nH Unshielded Wirewound Inductor 400mA 700 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0805-221K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0805-221K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 805 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 220nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 400mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 700 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 50 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 850MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.090" L x 0.068" W (2.29mm x 1.73mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.060" (1.52mm) | |
| Standard Package | 2,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0805-221K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0805-221K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0805-221K is new and unused, you can buy 0805-221K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0805-221K.
| TM3B336K6R3CBA | 33µF Molded Tantalum Capacitors 6.3V 1411 (3528 Metric) 1.9 Ohm 0.138" L x 0.110" W (3.50mm x 2.80mm) | TM3B336K6R3CBA.pdf | |
| ECC24DCTD-S288 | CONN EDGECARD 48POS .100" | ECC24DCTD-S288.pdf | |
| SBLF10L25HE3/45 | Diode Schottky 25V 10A Through Hole ITO-220AC | SBLF10L25HE3/45.pdf | |
| CPL2-3-50TR-R | 50nH Unshielded Inductor 80A 0.28 mOhm Nonstandard | CPL2-3-50TR-R.pdf | |
| A1020B-PQG100I | IC FPGA 69 I/O 100QFP | A1020B-PQG100I.pdf | |
| MAX4132ESA+T | General Purpose Amplifier 2 Circuit Rail-to-Rail 8-SOIC | MAX4132ESA+T.pdf | |
| 0FLR0569X | FLASHER THERM 12V 3TERM | 0FLR0569X.pdf | |
| MCR18ERTJ2R0 | RES SMD 2 OHM 5% 1/4W 1206 | MCR18ERTJ2R0.pdf | |
| CA06COME18-1SWB | 10 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup Silver | CA06COME18-1SWB.pdf | |
| PT01A-12-10PW | 10 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Gold | PT01A-12-10PW.pdf | |
| TV06DZ-25-90BE | TV 46C MIXED SKT PLUG | TV06DZ-25-90BE.pdf | |
| 3213506 | CONN COUPLER PUSH IN 14POS GRAY | 3213506.pdf | |
| 1966431 | 4 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.400" (10.16mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1966431.pdf | |
| M55342H12B5E11RT1 | RES SMD 5.11K OHM 1% 1/10W 0603 | M55342H12B5E11RT1.pdf |