| Manufacturer Part Number: | 0603R-9N5K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 9.5nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 130 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0603R-9N5K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0603R-9N5K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0603R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 9.5nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 700mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 130 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 27 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.8GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0603R-9N5K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0603R-9N5K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0603R-9N5K is new and unused, you can buy 0603R-9N5K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0603R-9N5K.
| EBC13DRYS | CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD | EBC13DRYS.pdf | |
| 8N3QV01LG-0043CDI8 | VCXO IC 496MHz 10-CLCC | 8N3QV01LG-0043CDI8.pdf | |
| FAN8831MPX | Motor Driver Power MOSFET Parallel 24-MLP (4x4) | FAN8831MPX.pdf | |
| 75-069520-29P | ER 17C 17#16 PIN PLUG | 75-069520-29P.pdf | |
| CA3108F20A9PB | 9 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Silver | CA3108F20A9PB.pdf | |
| TV06DT-25-61JC | 61 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Crimp Gold | TV06DT-25-61JC.pdf | |
| TV07RQF-17-60S | 10 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Gold | TV07RQF-17-60S.pdf | |
| D38999/26WG39PC-LC | 39 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | D38999/26WG39PC-LC.pdf | |
| 0541500878 | 80 Position Connector Receptacle, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | 0541500878.pdf | |
| FX4C-32P-1.27DSAL | 32 Position Connector Header, Outer Shroud Contacts Through Hole Gold | FX4C-32P-1.27DSAL.pdf | |
| 88874-102LF | 2 Positions Header, Shrouded Connector Through Hole, Right Angle Gold, GXT™ | 88874-102LF.pdf | |
| OSTHA132050 | 13 Position Wire to Board Terminal Block Vertical with Board 0.300" (7.62mm) Through Hole | OSTHA132050.pdf |