| Manufacturer Part Number: | 0603R-391K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 390nH Unshielded Wirewound Inductor 100mA 4.35 Ohm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0603R-391K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0603R-391K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0603R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 390nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 100mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 4.35 Ohm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 900MHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0603R-391K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0603R-391K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0603R-391K is new and unused, you can buy 0603R-391K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0603R-391K.
| MKP1847655234Y5 | 55µF Film Capacitor 230V Polypropylene (PP), Metallized Radial - 4 Leads | MKP1847655234Y5.pdf | |
| B485G-2 | MOD DIODE PWR 50A 530VAC ISO PNL | B485G-2.pdf | |
| FAN3228TMX_F085 | IC GATE DRIVER DUAL 2A 8-SOIC | FAN3228TMX_F085.pdf | |
| OD-669 | Infrared (IR) Emitter 880nm 13.5V 400mA 120° TO-213AA, TO-66-2 | OD-669.pdf | |
| V110A3V3H200BG3 | CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 200W | V110A3V3H200BG3.pdf | |
| DAK-73 | LNK354 LinkSwitch®-HF AC/DC, Primary Side 1, Isolated Outputs Evaluation Board | DAK-73.pdf | |
| AC0603FR-07820KL | RES SMD 820K OHM 1% 1/10W 0603 | AC0603FR-07820KL.pdf | |
| ACC20DKSH-S1191 | CONN EDGECARD 40POS .100" | ACC20DKSH-S1191.pdf | |
| CA3102E20-3SB04 | 3 Position Circular Connector Receptacle, Female Sockets Crimp Silver | CA3102E20-3SB04.pdf | |
| SFV28R-1STE9HLF | 28 Position FFC, FPC Connector Contacts, Bottom 0.020" (0.50mm) Surface Mount, Right Angle | SFV28R-1STE9HLF.pdf | |
| RJE7318800200 | Jack Modular Connector 8p8c (RJ45, Ethernet) 90° Angle (Right) Shielded | RJE7318800200.pdf | |
| M55342K11B31E6RWSV | RES SMD 31.6K OHM 1% 1/20W 0402 | M55342K11B31E6RWSV.pdf |