| Manufacturer Part Number: | 0603-9N5K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 9.5nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 130 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0603-9N5K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0603-9N5K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 603 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 9.5nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 700mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 130 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 27 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.8GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0603-9N5K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0603-9N5K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0603-9N5K is new and unused, you can buy 0603-9N5K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0603-9N5K.
| SR505E475MAR | 4.7µF 50V Ceramic Capacitor Z5U Radial 0.500" L x 0.200" W (12.70mm x 5.08mm) | SR505E475MAR.pdf | |
| GRM0336T1E4R0CD01D | 4pF 25V Ceramic Capacitor T2H 0201 (0603 Metric) 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm) | GRM0336T1E4R0CD01D.pdf | |
| GRM2196R2A8R9DD01D | 8.9pF 100V Ceramic Capacitor R2H 0805 (2012 Metric) 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) | GRM2196R2A8R9DD01D.pdf | |
| MKP383313025JCI2B0 | 0.013µF Film Capacitor 125V 250V Polypropylene (PP), Metallized Radial 0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm) | MKP383313025JCI2B0.pdf | |
| PA4334.392NLT | 3.9µH Shielded Wirewound Inductor 1.24A 189 mOhm Max Nonstandard | PA4334.392NLT.pdf | |
| ZXF103Q16TC | IC FILTER HI-FREQ VAR Q QSOP-16 | ZXF103Q16TC.pdf | |
| SN74AVC20T245DGGR | Voltage Level Translator Bidirectional 2 Circuit 10 Channel 380Mbps 56-TSSOP | SN74AVC20T245DGGR.pdf | |
| ICE2000 | Microchip 8-Bit PICmicro® Microcontrollers MPLAB® ICE2000 Microcontroller | ICE2000.pdf | |
| 4-1877847-1 | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup Gold | 4-1877847-1.pdf | |
| 61082-183122 | 180 Position Connector Receptacle, Outer Shroud Contacts Surface Mount Gold | 61082-183122.pdf | |
| 1-2232044-4 | 4 Positions Header, Shrouded Connector 0.197" (5.00mm) Through Hole Gold | 1-2232044-4.pdf | |
| RG2012P-4321-W-T5 | RES SMD 4.32KOHM 0.05% 1/8W 0805 | RG2012P-4321-W-T5.pdf | |
| RN73C1J31R6BTG | RES SMD 31.6 OHM 0.1% 1/16W 0603 | RN73C1J31R6BTG.pdf | |
| 752123220GP | RES ARRAY 6 RES 22 OHM 12SRT | 752123220GP.pdf |