| Manufacturer Part Number: | 0603-4N7K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 4.7nH Unshielded Wirewound Inductor 700mA 120 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0603-4N7K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0603-4N7K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 603 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 4.7nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 700mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 120 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 25 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 5.8GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0603-4N7K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0603-4N7K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0603-4N7K is new and unused, you can buy 0603-4N7K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0603-4N7K.
| 0663.125MALL | FUSE BRD MNT 125MA 250VAC RADIAL | 0663.125MALL.pdf | |
| SL1021B260C | GDT 260V 20KA | SL1021B260C.pdf | |
| TV06B151JB-HF | TVS DIODE 150VWM 243VC SMB | TV06B151JB-HF.pdf | |
| 1.5KE12AHE3/73 | TVS DIODE 10.2VWM 16.7VC 1.5KE | 1.5KE12AHE3/73.pdf | |
| ABC13DRTS-S734 | CONN EDGECARD 26POS DIP .100 SLD | ABC13DRTS-S734.pdf | |
| 6100-561K-RC | 560µH Unshielded Wirewound Inductor 830mA 870 mOhm Max Radial | 6100-561K-RC.pdf | |
| PIC18LF14K22-I/ML | PIC PIC® XLP™ 18K Microcontroller IC 8-Bit 64MHz 16KB (8K x 16) FLASH 20-QFN (4x4) | PIC18LF14K22-I/ML.pdf | |
| MB90349CASPFV-GS-736E1 | F²MC-16LX F²MC-16LX MB90340 Microcontroller IC 16-Bit 24MHz 256KB (256K x 8) Mask ROM 100-LQFP (14x14) | MB90349CASPFV-GS-736E1.pdf | |
| R0.25S-1209/P | CONV DC/DC 0.25W 12V IN 9V OUT | R0.25S-1209/P.pdf | |
| ACB45DHLR | CONN EDGECARD 90POS .050 DIP SLD | ACB45DHLR.pdf | |
| AIB30FA18-22SC-027 | GT 3C 3#16 SKT RECP WALL RM | AIB30FA18-22SC-027.pdf | |
| TVP00DT-13-35PB-LC | TV 22C 22#22D PIN RECP | TVP00DT-13-35PB-LC.pdf | |
| 800-10-012-10-001101 | 12 Positions Header, Unshrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 800-10-012-10-001101.pdf | |
| RNF14JTD3M90 | RES 3.9M OHM 1/4W 5% AXIAL | RNF14JTD3M90.pdf |