| Manufacturer Part Number: | 0603-151K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 150nH Unshielded Wirewound Inductor 280mA 950 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0603-151K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0603-151K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 603 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 150nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 280mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 950 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 32 @ 100MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 1.3GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 100MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.071" L x 0.045" W (1.80mm x 1.14mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.040" (1.02mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0603-151K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0603-151K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0603-151K is new and unused, you can buy 0603-151K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0603-151K.
| CGA3E2NP01H090D080AA | 9pF 50V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric) 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm) | CGA3E2NP01H090D080AA.pdf | |
| UPGH66-27937-5 | CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER | UPGH66-27937-5.pdf | |
| 91570-102 | Contact Power Pin Screw Mount | 91570-102.pdf | |
| MC74LCX374MEL | IC D-TYPE POS TRG SNGL 20SOEIAJ | MC74LCX374MEL.pdf | |
| VI-B3K-IY-S | CONVERTER MOD DC/DC 40V 50W | VI-B3K-IY-S.pdf | |
| VI-261-IW | CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W | VI-261-IW.pdf | |
| FWA180012A-13B | 12V 180W AC/DC External Desktop (Class I) Adapter Cord Input | FWA180012A-13B.pdf | |
| AD9513/PCBZ | AD9513 - Timing, Clock Distribution Evaluation Board | AD9513/PCBZ.pdf | |
| MY4N-AC110/120-EL | General Purpose Relay 4PDT (4 Form C) 120VAC Coil Socketable | MY4N-AC110/120-EL.pdf | |
| PT07SE12-8P-470 | PTSE 8C 8#20 PIN RECP | PT07SE12-8P-470.pdf | |
| FCC17C37PB45B | 37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCC17C37PB45B.pdf | |
| 0705450048 | 14 Positions Header, Shrouded Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0705450048.pdf | |
| RG3216P-5113-C-T5 | RES SMD 511K OHM 0.25% 1/4W 1206 | RG3216P-5113-C-T5.pdf |