| Manufacturer Part Number: | 0402R-3N3K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 3.3nH Unshielded Wirewound Inductor 840mA 66 mOhm Max 2-SMD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Production Status (Lifecycle): | In Production |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0402R-3N3K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0402R-3N3K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 0402R | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Active | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 3.3nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 840mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 66 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 19 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 7GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | 2-SMD | |
| Size / Dimension | 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.61mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0402R-3N3K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0402R-3N3K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0402R-3N3K is new and unused, you can buy 0402R-3N3K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0402R-3N3K.
| IXGH60N60 | IGBT PT 600V 75A 300W Through Hole TO-247AD (IXGH) | IXGH60N60.pdf | |
| M38749EFT-XXXGP | 740 740/38000 Microcontroller IC 8-Bit 6.4MHz 60KB (60K x 8) OTP 80-QFP (14x14) | M38749EFT-XXXGP.pdf | |
| S-1112B27MC-L6MTFG | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.7V 150mA SOT-23-5 | S-1112B27MC-L6MTFG.pdf | |
| NCV8570MN275R2G | Linear Voltage Regulator IC Positive Fixed 1 Output 2.75V 200mA 6-DFN (2x2.2) | NCV8570MN275R2G.pdf | |
| SPMWHT541MD5WATMSB | LED Lighting LM561B White, Neutral 4000K 2.95V 65mA 120° 4-SMD, Flat Lead Exposed Pad | SPMWHT541MD5WATMSB.pdf | |
| 3339W-1-204LF | 200k Ohm 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 4 Turn Side Adjustment | 3339W-1-204LF.pdf | |
| PAH350S4828 | DC-DC CONVERTR 28VDC 350W 12.5A | PAH350S4828.pdf | |
| AXK740137G | 40 Position Connector Socket, Center Strip Contacts Surface Mount Gold | AXK740137G.pdf | |
| 316-83-158-41-011101 | 58 Position Socket Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 316-83-158-41-011101.pdf | |
| 0901512360 | 60 Position Receptacle Connector 0.100" (2.54mm) Through Hole Gold | 0901512360.pdf | |
| 6DBL-07-006 | 7 Circuit 0.375" (9.53mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | 6DBL-07-006.pdf | |
| 1748530000 | 14 Position Terminal Block Plug, Female Sockets 0.138" (3.50mm) 180° Free Hanging (In-Line) | 1748530000.pdf |