| Manufacturer Part Number: | 0402-9N0K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 9nH Unshielded Wirewound Inductor 680mA 104 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0402-9N0K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0402-9N0K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 402 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 9nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 680mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 104 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 22 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 4.16GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.61mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0402-9N0K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0402-9N0K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0402-9N0K is new and unused, you can buy 0402-9N0K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0402-9N0K.
| SI2335DS-T1-E3 | MOSFET P-CH 12V 3.2A SOT23 | SI2335DS-T1-E3.pdf | |
| VLF10045T-680M1R6 | 68µH Shielded Wirewound Inductor 1.6A 182 mOhm Max Nonstandard | VLF10045T-680M1R6.pdf | |
| ISC1210BN10NK | 10nH Shielded Wirewound Inductor 810mA 100 mOhm Max 1210 (3225 Metric) | ISC1210BN10NK.pdf | |
| DAC8832IBRGYR | 16 Bit Digital to Analog Converter 1 14-VQFN (3.5x3.5) | DAC8832IBRGYR.pdf | |
| VE-254-CW-F3 | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-254-CW-F3.pdf | |
| VE-BT4-IW-S | CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W | VE-BT4-IW-S.pdf | |
| JRE200210 | QUICK MOUNT, 2 POLE | JRE200210.pdf | |
| FGG.0B.307.CYCD52Z | 7 Position Circular Connector Plug, Male Pins Crimp Gold | FGG.0B.307.CYCD52Z.pdf | |
| DTS26W11-99PB-LC | 7 Position Circular Connector Plug for Male Contacts Free Hanging (In-Line) Shielded | DTS26W11-99PB-LC.pdf | |
| HMUA-P2-H2(60) | Fiber Optic Connector Housing Plug For HMUA-F3 Ferrules | HMUA-P2-H2(60).pdf | |
| 1217566-2 | 0.250" (6.35mm) Quick Connect Male Solder Connector Non-Insulated | 1217566-2.pdf |