| Manufacturer Part Number: | 0402-7N5K |
|---|---|
| Manufacturer: | API Delevan Inc. |
| Product Category: | Fixed Inductors |
| Available Quantity: | 9010 Pieces |
| Unit Price: | Quote by Email |
| Description: | 7.5nH Unshielded Wirewound Inductor 680mA 104 mOhm Max Nonstandard |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | |
| Production Status (Lifecycle): | Obsolete / Discontinued |
| Delivery Time: | 1-2 Days |
| Date Code (D/C): | New |
| Datasheet Download: | 0402-7N5K Datasheet |
| Internal Part Number | 898-0402-7N5K | |
| Manufacturer Lead time | 6-8 weeks | |
| Condition | New & Unused, Original Sealed | |
| Category | Inductors, Coils, Chokes | |
| Family | Fixed Inductors | |
| Manufacturer | API Delevan Inc. | |
| Series | 402 | |
| Packaging | Tape & Reel (TR) | |
| Part Status | Obsolete | |
| Type | Wirewound | |
| Material - Core | Ceramic | |
| Inductance | 7.5nH | |
| Tolerance | ±10% | |
| Current Rating | 680mA | |
| Current - Saturation | - | |
| Shielding | Unshielded | |
| DC Resistance (DCR) | 104 mOhm Max | |
| Q @ Freq | 22 @ 250MHz | |
| Frequency - Self Resonant | 5.8GHz | |
| Ratings | - | |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C | |
| Frequency - Test | 250MHz | |
| Mounting Type | Surface Mount | |
| Package / Case | Nonstandard | |
| Size / Dimension | 0.050" L x 0.030" W (1.27mm x 0.76mm) | |
| Height - Seated (Max) | 0.024" (0.61mm) | |
| Standard Package | 4,000 | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Replacement Part | 0402-7N5K | |
| Country of Origin | USA / JAPAN / Philippines / Malaysia | |
| MOQ | 1 Piece | |
| Picture / Image / Photo | Send via email | |
0402-7N5K is in stock for immediate shipping now. We are the distributor of API Delevan Inc. all series components. The condition of 0402-7N5K is new and unused, you can buy 0402-7N5K API Delevan Inc. with us at a very low price and quick delivery.
Please kindly send us an email if you have any demands for 0402-7N5K.
| VSKCL240-25S30 | Diode Array 1 Pair Common Cathode Standard 2500V (2.5kV) 240A Chassis Mount 3-MAGN-A-PAK™ | VSKCL240-25S30.pdf | |
| DS21Q554 | Telecom IC Transceiver 256-BGA (27x27) | DS21Q554.pdf | |
| BXRA-W0402-00Q00 | LED Lighting COBs, Engines, Modules Chip On Board (COB) ES STAR White, Warm Starboard | BXRA-W0402-00Q00.pdf | |
| RP15-2412SFW/N-HC | CONV DC/DC 15W 9-36VIN 12VOUT | RP15-2412SFW/N-HC.pdf | |
| STEVAL-MKI139V2 | MP33AB01 - Audio, MEMS Omnidirectional Microphones Evaluation Board | STEVAL-MKI139V2.pdf | |
| MCBC1290DL | Solid State Relay SPST-NO (1 Form A) Hockey Puck | MCBC1290DL.pdf | |
| TE750B10RJ | RES CHAS MNT 10 OHM 5% 750W | TE750B10RJ.pdf | |
| CA3101R28-2P | 14 Position Circular Connector Receptacle, Male Pins Solder Cup Silver | CA3101R28-2P.pdf | |
| SG3106E18-66P | ER 10C 10#16 PIN PLUG | SG3106E18-66P.pdf | |
| CN0967C14S07SN-000 | 26500 7C 7#16 S TH RECP SS LC | CN0967C14S07SN-000.pdf | |
| FCE17C37SA25B | 37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector, Through Hole, Right Angle Solder | FCE17C37SA25B.pdf | |
| YK22226030J0G | 26 Circuit 0.250" (6.35mm) Barrier Block Connector, Screws with Captive Plate | YK22226030J0G.pdf | |
| RL73N1ER47FTD | RES SMD 0.47 OHM 1% 1/16W 0402 | RL73N1ER47FTD.pdf | |
| CMF5558K300BER6 | RES 58.3K OHM 1/2W .1% AXIAL | CMF5558K300BER6.pdf |